Hakkımızda

SPSS Yardımı İstatistik Merkezi, Türkiye’nin önde gelen ve en güvenilir SPSS istatistik analizi danışmanlık hizmetlerini sunan bir kurumdur. Öğrencilerimize ve akademisyenlere yönelik uzmanlıkla hazırlanan tez, proje analizleri ve danışmanlık hizmetlerimizle, bilimsel çalışmalarınızı desteklemekten ve başarıya ulaşmanıza katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Merkezimiz, Türkiye genelindeki üniversitelerdeki yüksek lisans/doktora öğrencileri ve akademisyenler için özel olarak tasarlanmış bir hizmet sunmaktadır. Akademik çalışmalarını istatistiksel analizlerle güçlendirmek isteyen herkesin yanında yer alıyoruz. SPSS Yardımı İstatistik Merkezi, online platformumuz aracılığıyla Türkiye genelinde hizmet vermektedir.

Vizyon

SPSS Yardımı İstatistik Merkezi olarak kurumsal vizyonumuz, çözüm odaklı stratejilerle bilimsel araştırmalara değer katmak ve müşterilerimize en üst düzeyde memnuniyet sağlamaktır. Sunduğumuz danışmanlık hizmetinin yüksek kalitede olmasının en önemli sebebi akademik altyapımızın gücü ve nitelikli çalışma prensiplerimizdir. Müşterilerimiz, hem İstatistik konusunda, hem de Psikoloji ve Biyoloji alanlarında uzmanlığa sahip nitelikli bir ekip tarafından desteklenmektedir. Bu da yaptığımız analizlerin bağlam (context) dahilinde güçlü şekilde sunulmasına olanak tanır.

Misyon

SPSS Yardımı İstatistik Merkezi olarak bütün faaliyetlerimizde, bilimsel disiplin ve etik kuralları ön planda tutarak müşterilerimize istatistiksel analiz, raporlama ve eğitim hizmetleri sunmaktayız. Misyonumuz, bilgiyi güç haline getiren günümüzün ve geleceğin bilim insanlarına istatistiksel bilgi yönetimi konusunda en üst standartta danışmanlık sağlamaktır.

 

Kurucumuz Hakkında

Deniz Şavkay

deniz şavkay

Boğaziçi Üniversitesi Genetik Lisans ve Polonya’daki SWPS Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans mezunuyum. Eğitim hayatımın hem lisans hem de yüksek lisans döneminde, istatistik ile yolum kesişti. SPSS ile veri analizi yapmayı çok seviyorum, şu anda da bir yapay zeka firması için ürün geliştirme ve veri analizi işleri yapıyorum. LinkedIn profilimi burada bulabilirsiniz.

Psikoloji dersleri alırken, beraber okuduğum sınıf arkadaşlarımın birçoğunun, istatistik analizi konusunda ne kadar zorlandığını gördüm. SPSS kullanımıyla ilgili internette Türkçe dilinde güzel videolar var fakat yazılı & resimli olarak yeterince sade ve açıklayıcı bir kaynağın bulunmadığını fark edince, bu web sitesini açtım. SPSS Yardımı sitesini açma amacım, başta Psikoloji öğrencileri olmak üzere, istatistik analizinde SPSS kullanması gereken bütün üniversite öğrencilerine fayda sağlamaktır.

Biliyorsunuz ki bir istatistikçide aranan önemli özelliklerden biri, İstatistik bilgisinin yanı sıra, analiz yaptığı alana hakim olmasıdır. Benim Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Psikoloji bölümlerinden mezun oluşum, yürüttüğüm istatistik analizlerini bilimsel bağlam içinde gerçekleştirmemi sağladı. İster Sosyal Bilimler, ister Yaşam Bilimleri konusunda istatistik analizine ihtiyacınız olsun, bilgi birikimimle bütün müşterilerimin yanındayım.

Ayrıca YouTube kanalımda Psikoloji dünyası ve akademik düzende gördüğüm sorunlar üzerine, az bilinen konulardan bahsediyorum. Belki merak edip izlemek istersiniz. Aynı videoların yazılı versiyonları web sitemde de mevcuttur.

 

SPSS Yardımı web sitesinin kalitesi nereden geliyor?

  1. Uzmanlık: SPSS ile ilgili en az 5 yıllık tecrübeye sahibim. Gerek kendi bitirme tezimde, gerekse arkadaşlarımın bitirme tezlerine yardımcı olurken, gerekse iş hayatına atıldığımda SPSS ile çeşitli analizler yapmam ve raporlamam gerekti.
  2. Güncel ve Kaliteli İçerik: İnternette Türkçe kaynaklarda bulması zor olan sade, akıcı ve anlaşılır bir dille, görsellerle anlatmaya çalıştım. Gereken yerlerde, kişisel deneyimlerime dayanarak analiz tavsiyeleri de veriyorum.
  3. Samimi İletişim: Ekibimiz istatistik konusunda en az 5 yıllık tecrübeye sahip genç ve dinamik profesyonellerden oluşmaktadır. Güncel bilimsel ortama hakim olmakla birlikte etkili iletişim kurarak müşterilerimize aradıkları profesyonel danışmanlık hizmetini sunmaktayız.

 

İhtiyacınız olan bütün danışmanlık hizmetleri için lütfen bizimle iletişime geçin.